TOWTS-100 2-4P ATS Automatic Transfer Switch Electrical Selector Switches Dual Power Switch 220V Chayo
Poles Number: 2P
Rated Current: 100A
Manual de usuario
Política de devoluciones
Free returns and exchanges within 30 days
Garantía
Two-year warranty on all products
Automatic Transfer Switch TOWTS
Easy Wiring, DIY By Yourself: 35mm Standard Rail Installation can be directly installed on the householdlighting distribution box.When power ine input through the L and N, please screwdown topenetrate the insulating layer of the power lines
Millisecond Switching Without Interruption Dual Power Supply Automatic Control Transfer Switch
Flame Retardant Material:High grade pc flame retardant,High temperature resistant,Non-flammable
Support 100A High Power Load:Easily meet power needs of various household appliances andindustrial equipment let you say goodbye to blackouts
Item Model Number TOWTS-100
Manufacturer Chayo
Switch Style Automatic Transfer Switch
Switch Type 2P/3P/4P
Rated Current 16A,25A,32A,40A,50A,63A,100A
Insulation Voltage AC 690V
Rated Voltage 220V